Ženská energie je zastoupena Měsícem, a má stejně jako L U N A mnoho tváří. Objev svou ženskost z jiných perspektiv a dopřej si svou proměnlivost doprovázenou těmito čtyřmi archetypy a fázemi Tvého cyklu.

A R T E M I S

A R T E M I S je měsíční bohyní nočního lovu, která byla pokrevně spjatá s bohem Slunce a světla – Apollónem. Nezávislá, nezkrotná vládkyně přírody symbolizovala v řecké mytologii svobodného ženského ducha. Přebývala v lesích s nymfami a smečkou svých loveckých psů. Chránila mladé panny, a rodící ženy, za které se vždy uměla postavit. Zastupuje novoluní, fázi měsíce, která představuje nový začátek. Tato fáze měsíce se stala jejím stálým atributem v podobě loveckého šípu.


V této fázi cyklu se v Tobě projevuje Tvá dynamická podstata, ve které převládá více yangové a mužské energie. V energii YANG je mimochodem i dorůstající měsíc. Je to fáze znovuzrození, nové energie a entusiasmu. Jsi zde otevřená novým věcem, koncentrována více sama na sebe, na svou seberealizaci a sršíš největší cílevědomostí a touhou dotáhnout vše do konce. Tvá hybná a rozhodující energie proudí směrem ven – na projekty, akce, a realizaci Tvých nápadů. Jsi společensky lazená, sebevědomá, a oplýváš velkou silou, která chrání Tvé hranice a potřeby, a podporuje Tě i k zastávání se druhých.


Fáze cyklu: Předovulační (folikulární), 7.-14. den cyklu
Archetyp: Panna
Období: Jaro
Element: Vítr
Fáze měsíce: Dorůstající

A P H R O D I T É

A P H R O D I T É  je starořecká bohyně lásky a krásy s latinským ekvivalentem jména Venuše.  Původně se však jednalo o syrsko-fénickou bohyní Astartu, a ještě dříve babylonskou Ištar. Tato žena se díky svému osobitému půvabu stala jednou z nejmocnějších bohyň, kteří neodolali lidé ani bohové. Její jméno pochází z řeckého aphros (mořská pěna), někdy se jí tedy říká Aphrogenia „z pěny narozená“, nebo také „vynořující se“. 


V této fázi záříš, a jsi nepřehlédnutelná, stejně tak jako planeta Venuše, která je po Slunci a Měsíci nejjasnějším objektem na obloze. Máš větší chuť tu být pro druhé, a srší z Tebe milostná, romantická, citlivá a vnímavá energie, která magnetizuje všechny bytosti chodící na zemi i v nebeských sférách. Energie v této fází je ještě stále orientovaná ven, jako projev Tvého životodárného proudu, který v Tobě nepřetržitelně protéká. Na sexuální rovině jsi nejen hravá, ale cítíš v sobě silné volání po hloubce, a po dlouhotrvajících prožitcích.


Fáze cyklu: Ovulační, 14.-21. den cyklu
Archetyp: Matka
Období: Léto
Element: Voda
Fáze měsíce: Úplněk

H E C A T É

H E C A T É  je nejznáměji zobrazovaná jako žena se třemi tvářemi, nazývaná také jako „Trojcestná“. Vládne totiž jak zemi, tak zároveň i nebi a moři. Je pokračovatelka rodu nesmrtelných bohů titánů. V sexualitě Hecaté symbolizuje probuzenou a uvolněnou hadí sílu kundaliny. Taková žena vyzařuje neobyčejnou hloubku, tajemnou energii a přirozenou úctu. Divoká, vášnivá, moudrá a temná bohyně, která jde napříč všemi konvencemi, zná své potřeby, a s chutí je naplňuje.


V této fázi cyklu z nás sálá asertivita, nespoutanost, a nebývalá sexuální energie. Nastává zde vzestup ze světlé a zvenčí orientované energie do té temnější a dovnitř směřované. Pokud žena nechce podstoupit tento sestup a ignoruje ho/potlačí ho, pak se zpřetrhává propojení mezi jejím tělem, duší a jejím přirozeným cyklem, který skrze to může být nepravidelný. Skrze narůstající intuici a kreativitu však můžeš tuto energii přeměnit v uměleckou tvorbu, či v jakoukoli jinou činnost, ve které se cítíš tvořivě, a sama sebou.


Fáze cyklu: Luteální, 14.-21. den cyklu
Archetyp: Čarodějka
Období: Podzim
Element: Oheň
Fáze měsíce: Couvající měsíc

 

P E R S E P H O N É

P E R S E P H O N E, také známá jako Kore, je bohyně s dvojí identitou. Jako Kore je bohyní jara, plodnosti a přírody. Ale jako Persephone je královnou podsvětí, nositelkou smrti a temnou královnou. Je velice napojená a tvoří tak most mezi viditelným (hmotným) a neviditelným (éterickým) světem. Ladně se mezi nimi pohybuje, a čiší z ní ohromná síla a respekt. Čerpá ze světla i tmy. Uvědomuje si, že je obojím. Tvoří přechodnou mez, kdy končí vše staré a začíná nové, dosud neprojevené. Skrze tmu se rodí zárodek neuhasitelného světla.


V této fázi se otevíráš své intuici, instinktům a prastarým energiím, které vychází od předků, ze Země, z hlubokých kořenů. Stahuješ se z okolního světa, ze společnosti, a nacházíš kouzlo sama v sobě. Zajímáš se o svůj svět, o svou vnitřní nezkrotnou krajinu, ve které se pohybuješ sebevědomými pohyby šelmy. Jsi velice napojená na své tělo, a nasloucháš mu více než kdy předtím. Dovoluješ si být zranitelná a viděná v celé své podobě.


Fáze cyklu: Menstruační, 21.-28. den cyklu
Archetyp: Vědma
Období: Zima
Element: Země
Fáze měsíce: Nov/Úplněk
 
Nákupní košík